Za projektom podporšport.sk stojí 5 báb. Spoznali sme sa všelijak. Viki je moja sesternica, Janča spolužiačka z gymplu, Paťka k nám prikvitla veľmi náhodne, Lucka je moja spolubývajúca z výšky, no a ja som ich na to všetko nahovorila. Okrem toho nám pomáhajú chalani, ktorých sme spoznali práve v Mini Inkubátore – robia nám nový dizajn a starajú sa o náš portál.

Podporšport.sk vznikol veľmi spontánne, z mojej vnútornej pohnútky. Celý život som sa venovala vrcholovému športu (jachtingu), ktorý je na Slovensku pomerne neznámy a celý život som bojovala s financiami a nízkou podporou, či nepochopením. Všetko v mojom živote sa vždy podriaďovalo športu. Koncom roka 2014, keď som sa rozhodla sa naplno venovať len športu som zistila, aká je situácia naozaj, ako je šport na Slovensku podceňovaný a koľko mladých ľudí so športom končí pre to, že nemajú peniaze. Väčšinou im skoro všetko platia rodičia, až kým neprídu do bodu, kedy to nejde. Ľudia si musia uvedomiť, že športovec nie je darmožráč, ale robí meno našej krajine, a stáva sa pozitívnym vzorom pre spoločnosť a decká. Šport je drahá záležitosť a väčšina nezarába toľko ako NHL hviezdy. Šport je o odopieraní si a disciplíne, ale je to radosť. Keďže som po rozpadnutí našej posádky bola nútená moju športovú kariéru prerušiť (jedným z dôvodov boli nekonečné starosti o financie a boj so zväzom, ktorý bol psychicky vyčerpávajúci) som si povedala, že treba niečo zmeniť a keď sa športovo práve teraz nemôžem realizovať ja, treba tú šancu ponúknuť ostatným. Som presvedčená, že svetu treba vrátiť všetko dobré čo nám dal. Tak to skúšam.

Samozrejme nič by sa nedalo, keby som na to bola sama. Mám okolo seba bandu skvelých ľudí, a na baby mám ozaj šťastie. Každá sme si v projekte našli niečo, čo nás zaujíma. Sme tie typy, ktoré chcú niečo zmeniť. Pár rokov sme boli presvedčené, že zo Slovenska treba navždy odísť. Rokmi sa to zmenilo. Nevieme síce, kde skončíme, ale na Slovensku sme doma navždy a bola by škoda zahodiť príležitosť trocha to tu zlepšiť. A kedy je lepší čas, ak nie teraz. Sme mladé, odhodlané a neťažia nás žiadne záväzky. Môžeme skúšať bez toho, aby sme sa báli, že spadneme.

image

 

Podporšport .sk bude pre cieľavedomých športovcov, ktorí majú vysoké ciele, šport je ich život a majú potenciál stať sa v budúcnosti profesionálnymi športovcami. Chcem im dať možnosť splniť si svoje sny a aspoň trochu ich odbremeniť od zháňania financií. Tiež by sme rady vytvorili akúsi virtuálnu (a časom snáď aj reálnu) komunitu, kde sa stretávajú športovci, tréneri, sponzori, rodičia a podporovatelia. Zatiaľ sa chceme orientovať len na Slovensko, uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

(domi)