Už tu máme marec a to znamená, že sa blíži (áno aj Veľká Noc a obžerstvo s ňou spojené) čas, kedy môžete darovať 2 % z vašich daní a pomôcť dobrej veci.

Viacero z vás už nedočkavo čaká, kedy spustíme pilotný projekt. Na prvý projekt sa nám prihlásilo takmer 10 športovcov, a my by sme do budúcna rady pomohli každému z nich a mnohým ďalším. Ešte ale nie sme v cieli, a aby sme tam prišli, budeme potrebovať aj Tvoju pomoc. Pomôcť nám môžeš Ty a Tvoji kamoši tak, že nám poukážete Vaše 2 % z daní, keďže ste celý rok usilovne makali nielen v posilke ale aj v práci.

Kam poslať svoje 2 %?

Keďže sme ako občianske združenie vznikli oficiálne len tento rok, nie sme zatiaľ oprávnení prijímať 2 %. Našťastie máme dobrých kamošov a tento problém sa nám podarilo vyriešiť s pomocnou rukou OZ Laurum, ktoré sa tiež  zaoberá podporou športovej činnosti. Takže keď sa rozhodneš náš projekt podporiť, poukážeš 2 % z Tvojich daní OZ Laurum. A potom vyplníš tento anonymný formulár, kde zadáš čiastku, ktorú si poukázal, aby sme sa v tom vyznali.

Pomôžeš nielen nám

Ak sa stále pýtaš, čo robíme, odpoveď je jednoduchá. Vytvárame crowdfundingovú platformu na podporu slovenských športovcov, ktorí to chcú v živote dotiahnuť ďaleko. A potom sa ešte snažíme vytvoriť online komunitu, kde sa stretáva športovec, podporovateľ a sponzor, kde sa vedú debaty o športe, a o tom, prečo je dôležité šport podporovať.

Všetky potrebné informácie, postup a formuláre nájdeš nižšie.

Vopred Ti ďakujeme za pomoc, bez Teba a Tvojich kamošov by sme ďaleko nedobehli!

team podporšport.sk

image

NÁVOD NA DAROVANIE 2 % – ČO MUSÍTE UROBIŤ, AK STE:

1. ZAMESTNANEC

Požiadajte zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň a o vyplnenie Potvrdenia o zaplatení dane. Potom vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2 %.

Najneskôr do 30. apríla 2016 doručte obidve tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením ) daňovému úradu podľa miesta Vášho trvalého bydliska – osobne alebo poštou. V prípade poslania poštou platí dátum z pečiatky na obálke.

2. FYZICKÁ OSOBA

Je potrebné, aby ste vo svojom daňovom priznaní vyhlásili, že suma zodpovedajúca 2% zaplatenej dane sa má poukázať určenému prijímateľovi, teda OZ Laurum .

(VIII. ODDIEL – VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona).

3. PRÁVNICKÁ OSOBA

Je potrebné, aby ste vo svojom daňovom priznaní vyhlásili, že suma zodpovedajúca 1,5% zaplatenej dane sa má poukázať určenému prijímateľovi/prijímateľom.

Pozor:  Ak právnická osoba (firma) v roku 2015 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2016 (zvyčajne do 31.3.2016) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane.

(IV. časť – VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby podľa § 50 zákona).

Údaje o prijímateľovi :

Občianske združenie: LAURUM

Adresa: Wilsonova 4, Bratislava  811 07, Bratislava I

IČO: 42352517

Tlačivá:

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov

Vyhlásenie – 2%