Máme tu Veľkú Noc a to pre nás v podporšport znamená kopu dobrého jedla. Každá z nás je na Veľkú noc inde. Paťka si užíva kulinárske špeciality Budepašti, Viki hoduje klasicky po slovensky na chalupe s jahňacinou a kozlacinou a Domi varí vaječný koňak na spoločnú večeru s kamarátmi.

Čo nás všetky spája je nielen láska k športu, ale aj k dobrému jedlu. Neviem, či ste sa nieked zamýšľal nad tým, ako na teba vplýva to, čo zješ. (Ak máš chuť túto tému rozoberať do detailov a viesť rozpravu na tému “Cukor je smrť” a podobné, obráť sa našu Janču. Môžte spolu viesť siahodlhé debaty o škodlivosti potravín.)

My jeme rady. Ľúbime mäso, aj koláče a aj super zdravé raw-paleo-vegánske bio mlsky. Ale nič netreba preháňať. Pre športovcov je strava veľmi dôležitá. Ak nejedia dosť často, alebo nekvalitné veci, veľmi rýchlo sa to prejaví na ich výkonnosti. To, čo ješ ovplyvňuje celý tvoj život, či už športuješ, alebo nie.

Jedlo ti dáva energiu, a hlavne, nie je nič lepšie ako večerať s ľuďmi ktorých máš rád. No jedlo môže aj škodiť. Moje telo sa napríklad pred pár rokmi stalo závislé od cukru. Vôbec som si to neuvedomovala, ale cukor bol všade a ja som ho proste potrebovala. Výsledkom bolo, že som bola unavená, mala som nikdy nekončiace bolesti hlavy a zlú náladu. Našťastie som mala maminu, ktorá mi pomohla. 2 mesiace som nezjedla ani gram cukru a presedlala na bezlepkovú stravu, nakoľko som zistila, že mám miernu gluténovú intoleranciu. Po 2 mesiacoch som sa cítila oveľa lepšie, výkonnejšie. Telo pracovalo ako malo a už som nebola unavená. Od vtedy si dávam pozor na to, čo jem. A nie, nie je mi ľúto vyhodiť peniaze za kvalitné jedlo, lebo viem, že sa to vyplatí. Ak máš nejaké problémy s jedálničkom, možno sa pozri ku chalanom z PlanEat. Tí ti iste poradia čo a ako jesť.

Neviem, či dodržiavate pôst, lebo ja teda nie. Ale keď už bol ten Zelený štvrtok, my sme si urobili zdravý zelený deň.

pesto

Avokádové pesto a-la Viki

smoothie

Zelený smoothie a-la Domi

 

(uhorka, baby špenát, hruška a jablko)

Užite si sviatky a všetko s mierou!

(domi)